Chorobliwa zazdrość i zaborczość u męża

Witam mąż jest chorobliwie zazdrosny cały czas twierdzi ze mam cos do ukrycia albo ze kogos mam ,ze zabardzo dbam o siebie ,nieodpowiednio sie ubieram ,najlepiej bym nie miala kolezanek bo mnie wszystkie buntuja,jak wychodze na zakupy pyta sie co tak dlugo .Jestem osoba niepracujaca wychowuje dzieci .Wczesniej tak się nie zachowywal jak kupywal piwo teraz jak ograniczylam picie jego, zachowuje sie inaczej wszystko jest podejrzliwe mówi ze szukam wrażeń,itp .Obrażliwie sie odzywa .Co robić?

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!

Czy Pani mąż od początku Państwa małżeństwa był zazdrosny o Panią, czy dopiero od jakiegoś czasu zaczęły się ataki zazdrości? Wspomniała Pani, że mąż pił piwo, ale teraz ograniczyła mu Pani spożycie alkoholu i pojawił się problem zazdrości. Niestety, drogą internetową nie jestem w stanie stwierdzić, co jest przyczyną zazdrości u Pani męża, ale być może jest to zespół Otella, czyli chorobliwa zazdrość, jaką przejawiają mężczyźni, którzy nadużywają alkoholu. Źródła zazdrości mogą być różne, np. lęk przed odtrąceniem, niska samoocena, negatywne doświadczenia w związkach z przeszłości. Myślę, że warto by było, gdyby Pani mąż skonsultował się z psychologiem. Zachęcam do przeczytania artykułów:

http://portal.abczdrowie.pl/zespol-otella
http://portal.abczdrowie.pl/zazdrosc-w-zwiazku
http://portal.abczdrowie.pl/chorobliwa-zazdrosc

Pozdrawiam!

Dzień Dobry Pani,

Pani Mąż stosuje wobec Pani przemoc psychiczną, która może ulec eskalacji.

Proszę nie czekać i udać się po pomoc do Poradni zdrowia psychicznego, w ramach NFZ-tu - o skierowanie proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu.

Lub już teraz może Pani skontaktować się telefonicznie z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, np. w Warszawie,gdzie po wstępnym rozpoznaniu, specjaliści udzielą Pani bezpłatnie pomocy i wskazówek, jak i co ma Pani zrobić w zadbaniu o siebie i Dzieci.

Życzę Pani skutecznego zadbania o siebie,
Irena Mielnik-Madej