Chorobliwa zazdrość partnera o byłych

Witam,mam takie pytanie,jak wykluczyc troche zazdrosci,moj obecny partner jest o mnie chorobliwie zazdrosny,o kazdego mojego bylego,znajomego,z kim rozmawiam,nie mowie bo to jest mile ale ta zazdrosc jest troche przesadna,moze zniszczyc nasz zwiazek,ale bardzo go kocham,jestesmy ze soba 2 miesiac,ale znamy sie 8 lat,pomozcie.

Przede wszystkim warto porozmawiać z partnerem wprost, że nawiązywanie do byłych Pani związków nie zbuduje waszego związku.,, Chorobliwa,, zazdrość bywa również przejawem/zwiastunem innych zaburzeń psychicznych lub niedojrzałości emocjonalnej.

Szanowna Pani, bardzo często na początku związku, kiedy jeszcze dwie osoby nie są siebie do końca pewne i nie ma pomiędzy nimi pełnego zaufania, pojawia się zazdrość. Zazwyczaj mija ona naturalnie w trakcie trwania związku. Aby nie przerodziła się w zazdrość chorobliwą najlepiej nie dawać powodów partnerowi, by wątpił w naszą szczerość. Kiedy partner bardziej zaufa i będzie bardziej pewny Pani uczucia najprawdopodobniej przestanie być nadmiernie zazdrosny. Pozdrawiam, Monika Wysota

Witam. Z tego co Pani pisze wynika, że to problem Pani chłopaka, a nie Pani. Tylko on może coś z tym zrobić, o ile w ogóle chce coś z tym robić. Zgadzam się z Panią, że nasilona zazdrość może zniszczyć związek. Pozdrawiam