Choroby genetyczne a planowanie ciąży

Witam.Pisze do państwa o poradę.Mój syn urodzil się w 2006 z wieloma wadami(choroba hirchsprunga, encefalopatia i inne)z podejrzeniem wady senetycznej,w wieku 6 lat znależli wkońcu że to translokacja niezrównoważona 7i8 (ish der (8)t(7;8)(p22 ,p23-).Zaraz zrobiliśmy z mężem...mąż zdrowy ja jestem nosicielem translokacji zrównoważonej wzajemnej isht (7;8)(p22-,p23 ;p23-,p22 )...staramy sie o dziecko naturalnie ale nie wiem czy ma to sens .Proszę o jakąś poradę

Milena Lubowicz

Proszę udać się Poradni Genetycznej z wynikami badań całej rodziny, tam zostaną Państwo poinformowani jak duże jest ryzyko dziedziczenia wady przez kolejne dziecko.
Pozdrawiam