Choroby psychiczne od śmierci męża u 34-letniej kobiety a możliwość otrzymania renty

witam 11lat temu stwierdzono u mnie agorafobię przestrzenną potem nerwicę lękową i potem depresję kyóreś z nich jest dwubiegunowe .Boję się sama zosatac w domu przechodzic przez jezdnię jechać autobusem mam to od śmierci męża miałam w tedy zaledwie22lata ta choroba zatruwa mi życie czy mam szanse otrzymać rętę bo już brak mi finansów i sił do walki

Witaj,
Jesteś bardzo młody/młoda/,więc zaburzenia o których piszesz powinnaś powierzyć psychoterapeucie.Pomoże Ci bez wątpienia w pokonaniu lęków agorafobicznych i umożliwi nienerwicowe mozliwości wychodzenia na zewnątrz,do ludzi.Każdy inny sposób leczenia będzie na dłuższa metę podtrzymywaniem choroby i pielęgnowaniem objawów,które naprawdę spowodują,że zamkniesz się w czterech ścianach.I to zarówno ze strachu,jak i z niedostatku finansów.To będzie poważna depresja,więc uważaj.
Chyba,że na tym właśnie zależy ci najbardziej.
Pozdrawiam serdecznie ale proszę,pomyśl,co chciałabyś robić za 5,10 lat i dopiero wtedy zadecyduj,jakie podjąc kroki:ku życiu i wyjściu na zewnątrz,czy ku chorobie i pozostaniu w miejscu.

Dzień Dobry Pani,

Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym Panią, jaką miałby opinię na Pani zapytanie.

O decyzji o otrzymaniu renty decyduje komisja lekarska orzekająca.

Z przesłaniem tylko dobrego samopoczucia i żeby sie Pani udało,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl