Choruję na Hashimoto - jak mogę schudnąć?

Witam, mam 16 lat i przy wzroście 174 cm ważę 80 kg, ćwiczę w szkole, chodzę na próby zespołu tanecznego raz w tygodniu na trzy godziny, jeżdżę na rowerze, gram w siatkówkę. Mam dość aktywny tryb życia. Wcześniej podejmowałam próby odchudzania się, w ciągu miesiąca schudłam 15 kg, było to w wakacje, tyle że wtedy moja dieta polegała na zaspokajaniu swoich potrzeb wyłącznie poprzez jedzenie serka na śniadanie, serka i dwóch wafli ryżowych na obiad i serka na kolację. Przez co, gdy pojawiłam się w szpitalu, dowiedziałam się o odwodnieniu i anemii. W mojej rodzinie występuje nadwaga i otyłość. Już jako dziecko byłam przy kości. Byłam u lekarza, żeby wykluczyć chorobowe przyczyny wykluczenia wystąpienia otyłości, ale nic nie wykryto. Mój jadłospis: serek i szklanka herbaty na śniadanie, jedna kromka chleba z szynką, serem i pomidorem do szkoły, obiad albo zupa, albo drugie danie + obowiązkowo szklanka herbaty lub wody. Nie lubię ziemniaków, nie jem surówek, sałatki niektóre jem, ograniczam mięso, bo też tego nie lubię. Przekąską jest jabłko lub inny owoc. Na kolację znów serek + pół szklanki herbaty lub płatki z mlekiem. Jadłospis na weekend wygląda podobnie, z tym wyjątkiem, że posiłków jest więcej, ale są mniejsze ilości. Choruję na Hashimoto. Jest to choroba endokrynologiczna, rzez co podobno ostatnio trochę przytyłam. (na bilansie, gdy zostałam zważona, pielęgniarka w szkole podała mi wagę 72 kg w domu ważyłam się jeszcze raz, wczoraj i wyszło mi 80 kg). Pozdrawiam, proszę o pomoc! Był taki czas, kiedy tak bardzo zależało mi na schudnięciu, że wymiotowałam praktycznie po każdym posiłku, nie chcę do tego wracać. Nic to nie dało, a ciągle byłam smutna, zmęczona, zaczynał mi się stan depresyjny. Jeszcze raz proszę o pomoc!

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Powinnaś udać się do dietetyka, który ułoży dla ciebie dietę, odpowiednio dobraną do potrzeb. Należałoby również rozważyć wizytę u psychologa, gdyż bulimia ma podłoże nie tylko w potrzebie zmniejszenia masy ciała, ale także w niewłaściwym odbiorze własnej osoby, obniżeniu poczucia swojej wartości i innych problemach.
Proszę także porozmawiać z rodzicami o swojej sytuacji, może razem uda się dojść do dobrego rozwiązania. Nie należy tego bagatelizować, gdyż ważne jest Twoje samopoczucie i zdrowie.
Choroby tarczycy utrudniają odchudzanie, gdyż zaburzony jest metabolizm. Polecam przeczytanie artykułu http://portal.abczdrowie.pl/dieta-w-chorobie-hashimoto oraz udanie się do dietetyka.
Podobnej odpowiedzi udzieliłam pod adresem: http://portal.abczdrowie.pl/pytania/mam-chorobe-hashimoto-i-niedoczynnosc-tarczyc... .
Pozdrawiam