Choruję od 6 lat na cukrzycę typu 2 i inne choroby - czy mam szansę na rentę?

Witam! Mam 38 lat, jestem kobietą. Mam cukrzycę typu 2, niewyrównaną z powikłaniami mikro- i makroangiopatycznymi, retinopatię nieproliferacyjną, hyperlipidemię mieszaną, nadciśnienie tętnicze oraz chorobę niedokrwienną serca. Na cukrzycę choruje od 10 lat. Od 6 lat jestem na insulinach krótko działających. Na śniadanie biorę 38 jednostek, na obiad 40 jednostek, na kolację 26 jednostek oraz do śniadania 26 jednostek o godzinie 22, 22 jednostki oraz metforminę 3 razy po 1 tabletce (850). Moje HbA1c wynosi 10,84. Cukry są w granicach od 270 do 480. W moczu mam białko 75 mg/dl, cukier 1000 mg/dl. Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Wyrównanie cukrzycy jest rzeczywiście złe. Świadczą o tym zarówno poziomy glikemii w profilu okołodobowym, hemoglobiny glikowanej, cukru w moczu czy niestety obecność powikłań.

Jednak czy na tej podstawie uzyska Pani świadczenia, trudno mi powiedzieć. Na pewno w pierwszej kolejności warto na ten temat porozmawiać z prowadzącym diabetologiem. Po drugie konieczne jest zgromadzenie dokumentacji medycznej - najlepiej dokumentującej również obecne powikłania. Proszę na ten temat porozmawiać także z Pani lekarzem rodzinnym.

Należy się również zastanowić co zmienić, aby poprawić obecny stan rzeczy. Jednak bez zbadania pacjenta, dokładnego zebrania wywiadu, w tym wypadku przeglądnięcia dokumentacji, nie ma takiej możliwości. Wskazana jest konsultacja z diabetologiem.

Pozdrawiam