Chrapanie u 10-tygodniowego dziecka

Moja 10tygodniowa corka chrapie. Robi tak praktycznie od narodzin. Robi to o roznych porach, nie ma znaczenia czy lezy na plasko czy jest bardziej wypionizowana. Nie ma znaczenia pora dnia czy najedzenia. Czasem kiedy przelknie sline chrapanie ustepuje, czy takie zachowanie moze byc zwiazane tylko z nadmiarem sliny, dodam ze nosek czyszcze regularnie woda morska i frida.

Chrapanie z reguły odbywa sie w trakcie oddychania przez usta a dziecko 10 cio tygodniowe nie potrafi tak oddychać. Może to być wiotkość krtani. Sprawdź czy nie ma objawów krzywicy. Wielkość ciemienia, miękkość potylicy.