Chroniczny brak apetytu u 6-latki

Witam , moje pytanie jest: Dziecko 6 letnie, dziewczynka, chroniczny brak apetytu, poza suchą bułką, kotletem z piersi kurczaka, czasami odrobiną pieczonego schabu i flądrami smażonymi , kęsem jabłka i mlekiem z płatkami nie je już nic . Co zrobić: jest szczupła,blada,nie ma humoru, apatyczna i senna. Twarz blada i żółtawa. Badań żadnych nie zlecił lekarz. Taki problem jest prawie od urodzenia. Waży teraz 14,5 kg przy wzroście 122. Co robić i do jakiego specjalisty się udać by problem rozwiazać

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wg siatek centylowych masa ciała dziecka jest stanowczo za niska w stosunku do wieku. Ponadto masa ciała jest zdecydowanie za niska w stosunku do wzrostu! Dziecko niezwłocznie powinno mieć wykonane podstawowe badania laboratoryjne oceniające stan ogólny! Problemem może być bowiem zarówno anemia, zaburzenia funkcji tarczycy jak i wiele innych patologii. Dziecko powinno być pod opieką specjalisty pediatry!

Lek. Katarzyna Szymczak

Córka ma znaczną niedowagę, na podstawie siatki centylowej jej waga jest poniżej 3 centyla. Wskazane byłoby rozszerzenie diagnostyki: morfologia, crp, glukoza, asp,alt,badanie ogólne moczu, być może kontakt z gastroenterologiem.
Pozdrawiam

Lek. Izabela Ĺawnicka

Powinna Pani wykonać chociaż podstawowe badania krwi i moczu i udać się z dzieckiem do pediatry. Jeśli je mało, przed wizytą można przez kilka dni spisywać co je dziecko (dokładnie), aby lekarz mógł ocenić ile faktycznie dziecko zjada.