Chrypa po usunięciu płuca w wyniku rana płaskonabłonkowego

witam.moj tata choruje na raka plaskonablonkowego,przeszedl chemioterapie celem zmniejszenia guza,zakwalifikowal sie do operacji,ktora odbyla sie tydzien temu,niestety usunieto mu cale pluco wraz z wezlami chlonnymi bez zadnych powiklan.martwi mnie chrypa,ktora pojawila sie na 4 dzien od operacji i w zwiazku z tym mam pytanie:czy to normalne ze tata ma chrype i jak dlugo moze sie ona utrzymywac.z gory dziekuje za odpowiedz.

Może być to przejściowy efekt leczenia operacyjnego. Przyczyną chrypki może być również uszkodzenie nerwy krtaniowego w przebiegu guza płuca ? leczenia operacyjnego. aocena laryngologiczna