Chudnę - jakie mogą być tego przyczyny?

Mam 22 lata i 171 cm wzrostu. Przez ostatnie tygodnie straciłam apetyt do tego stopnia, że ograniczyłam swoje posiłki do 1 dziennie. W międzyczasie potrafię tylko coś przegryźć (jabłko, mandarynkę), moja obecna waga to 50 kg. Jakie mogą być tego przyczyny? Często czuję się zmęczona, śpiąca, towarzyszą mi bóle głowy. Jakie badania powinnam wykonać? Na jakie zwrócić szczególną uwagę?

Witam serdecznie,
proponuję, abyś zgłosiła się do lekarza rodzinnego, który zleci Ci odpowiednie badania i konsultacje specjalistyczne. Twój opis jest dość krótki, lekarz powinien Cię też zbadać.
Możliwe przyczyny to np. zapalenie błony śluzowej przewodu pokarmowego, choroby pasożytnicze, stosowane leki, nadużywanie kofeiny i nikotyny, zaburzenia hormonalne (niedoczynność tarczycy, przysadki).
Inną z możliwych przyczyn jest np. depresja, wówczas warto skorzystać z konsultacji psychiatry.

Z pozdrowieniami