Chwilowe drętwienie palca u stopy

Witam. Mój problem wyglada następująco. Od pewnego czasu (w sumie to z kilka miesięcy) mam zdretwialy duży palec u nogi. W sumie trudno to nazwać zdretwieniem bo to nieco inne uczucie. Niby nie boli ani nic lecz jest to trochę dziwne. Podejrzewam że gdybym uderzył się tym palcem o coś to niewiele by mnie to zabolało ( aczkolwiek nie sprawdzalem do tego stopnia czy odczuwam ból). Dodam jeszcze że palec ten nie był nigdy złamany, obity itd. W czym może tkwić problem? pozdrawiam i dziękuję za odp.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane zaburzeniami naczyniowymi czy neurologicznymi. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który pokieruje procesem diagnostycznym.