Ciągle chudnę. Czy to może być anoreksja?

Witam! Od kilku miesięcy mój tryb życia uległ gwałtownej zmianie. Przestałam jeść tak jak kiedyś i ograniczyłam się tylko do 2 lub 3 posiłków w niewielkich ilościach. Zaczęłam liczyć kalorie. Suma kalorii na dzień nie przekracza 600 kcal. Trwało to 3 miesiące. Przestałam miesiączkować. W wakacje pod czujnym okiem mamy, która zauważyła mój spadek wagi, jadłam nieco więcej. Przed wyjazdem nad morze ważyłam 48 kg przy wzroście 164. Po 2 tygodniach gdy wróciłam moja waga wynosiła 44 kg. Mama wpadła w szał. Ale nie mogła mi mieć za złe, bo naprawdę jadłam.

Teraz znów przestałam, a na dodatek zaczęłam zażywać tabletki przeczyszczające. Miewam dni kiedy pozwalam sobie zjeść nieco więcej niż zwykle, wiąże się to z tym, że potem przez kilka dni znowu ograniczam się do 400-500 kcal. Oczywiście do tego wszystkiego dochodzą jeszcze codzienne ćwiczenia, które trwają 1 godzinę oraz picie zielonej i czerwonej herbaty 2-3 razy dziennie. Mimo, że mama i wszyscy mówią, że jestem chuda, ja wciąż uważam inaczej. Domyślam się, że jest coś nie tak, ale chcę usłyszeć to od specjalisty, upewnić się.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

postawienie rozpoznania jest możliwe wyłącznie na podstawie osobistej rozmowy z lekarzem.
Opierając się jedynie na opisywanych przez Ciebie objawach mogę stwierdzić, że diagnoza anoreksji w Twoim przypadku jest bardzo prawdopodobna.
Wymieniłaś wszystkie objawy, które są potrzebne do postawienia tego rozpoznania:

-niska masa ciała (oceniana jako BMI <17.5 kg/m2, podczas gdy Twoje BMI to 16.4 kg/m2), która została spowodowana przez celowe odchudzanie się (może to być okresowa głodówka, ścisła dieta, intensywne ćwiczenia, używanie środków przeczyszczających, prowokowanie wymiotów);

-stały lęk przed przytyciem, ocenianie się, jako osoby otyłej, dążenie do uzyskania lub utrzymania niskiej masy ciała;

-zaburzenia hormonalne (zanik miesiączkowania).

W tej sytuacji polecam Ci konsultację u lekarza psychiatry i rozpoczęcie leczenia.
http://portal.abczdrowie.pl/anoreksja-jak-rozpoznac-objawy
http://portal.abczdrowie.pl/objawy-anoreksji
http://portal.abczdrowie.pl/skutki-anoreksji
http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-anoreksji

Z pozdrowieniami