Ciąża a negatywny test

Witam serdecznie, z mężem od pewnego czasu staramy się o dziecko. Ostatni okres miałam 12 lutego, obecnie minęło 6 dni od spodziewanej miesiączki. Zrobiłam 3 testy - 1 w dniu spodziewanej miesiączki (wyszedł negatywny), 2 test - trzy dni później - po jakiś 3 min. pojawiła się strasznie delikatna druga kreska, prawie niewidoczna, a 3 test zrobiłam dziś i też negatywny. Do tej pory nie mam okresu i mam od dziś białe upławy, nie mam objawów nadejścia okresu. Dodam jeszcze, że w styczniu miałam zabieg usuwania nadżerki, ale okres miałam normalnie i wszystko się ładnie zagoiło, więc nie sądzę, żeby to wpłynęło ma mój cykl. Zastanawiam się, czy nie zrobiłam za szybko testów? Czy nie powinnam poczekać jeszcze kilku dni? Bardzo proszę o radę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nierzadko we wczesnym okresie ciąży wyniki testów są fałszywie negatywne. Proszę więc uzbroić się w cierpliwość i po kolejnych kilku dniach (np. trzech) ponowić test z moczu. Jeżeli wynik nadal będzie negatywny, przy braku miesiączki, może Pani udać się do przychodni i wykonać badanie stężenia betaHCG we krwi. Jest to metoda dokładniejsza niż test z moczu.

Pozdrawiam serdecznie!