Ciąża a okres

Witam!
Mam 21 lat. Na początku stycznia współżyłam z chłopakiem pierwszy raz. Mam nieregularne miesiączki co trzy, a nawet cztery miesiące. Podczas stosunku było kilka pchnięć, ale nie było wytrysku wewnątrz. Stosunek trwał może około 3-4 minut.

Robiłam test na początku dwa razy w lutym i raz na początku marca i wszystkie wyszły negatywne. Ale ciągle się boję, że jestem w ciąży.
Czy mogę być pewna, że nie jestem w ciąży? Czy mogłam zajść w ciążę? Czy przy tak nieregularnej miesiączce występują w ogóle dni płodne? Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Owulacje mogą u Pani występować, mimo rzadkich i nieregularnych miesiączek. Gdyby jednak zaszła Pani w ciążę na początku stycznia, to wyniki testów wykonywanych w lutym i marcu z pewnością byłyby już pozytywne. Radzę Pani udać się do ginekologa, celem zdiagnozowania przyczyny tak poważnych zaburzeń cyklu. Najprawdopodobniej przyczyna leży w nierównowadze hormonalnej (np. może Pani cierpieć na hiperprolaktynemię, schorzenie które można dość łatwo i skutecznie leczyć).
Pozdrawiam serdecznie!