Ciąża a picie herbaty żurawinowej

Witam mam pytanie ile herbat żurawinowych można wypijać w ciaży?

Witam serdecznie, nieważne czy wybierzemy sok z żurawiny, koktajl owocowy, czy herbatę – żurawina w każdej formie przynosi wiele korzyści organizmowi człowieka. Nie ma tak naprawdę ograniczeń co do ilości jej picia. Proszę pamiętać jednak, że dotyczy to gorzkiej herbaty. Jeśli ją słodzimy jej ilość należy ograniczyć z uwagi na sam cukier.
Pozdrawiam

Witam,
Nie ma przeciwwskazań do stosowania żurawiny w ciąży. Herbata żurawinowa nie zaszkodzi dziecku. Żurawina ze względu na jej właściwości zdrowotne jest wręcz zalecana kobietom w ciąży.
Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Nie ma ograniczeń w spożywaniu herbatki w ciąży,a le polecam zdrowy rozsądek i nie przekraczanie ilości 3 razy na dobę.