Ciąża a przerwanie antykoncepcji

Witam, przerwałam tabletki w połowie opakowania, po 3 dniach od przerwania dostałam krwawienia. Czy mogę zaliczyć je do miesiączki i od razu po nich starać się o dziecko? Czy jakiś problem w tym będzie? Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Opisywane krwawienie było krwawieniem z odstawienia i nie jest niczym niepokojącym. Ze względu na przerwanie przyjmowania tabletek w połowie opakowania istnieje ryzyko rozregulowania cyklu. W takiej sytuacji niemożliwe będzie dokładne wyliczenie dni płodnych.

Pierwszy dzień krwawienia z odstawienia uznajemy za pierwszy dzień cyklu.

Nie ma przeciwwskazań do podjęcia prób poczęcia tuż po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Zachęcałaby jednak do jak najszybszego rozpoczęcia suplementacji kwasu foliowego. Warto również wykonać badania kontrolne (skierowanie wypisze lekarz rodzinny lub ginekolog) pozwalające wykluczyć wszelkie problemy zdrowotne jeszcze przed zajściem w ciążę.

Pozdrawiam.