Ciąża a streptococcus z gr.ser.B; enterococcus sp.; escherichia coli? Co to ozancza i jak temu zaradzić?

Witam,
jestem już w 38 tyg. ciąży. Do tej pory ciąża przebiegała bez problemów, zresztą wg mnie dalej tak jest, ale ostatnio musiałam zmienić lekarza, gdyż zmieniłam miejsce zamieszkania i mój "nowy"lekarz pobrał mi wymaz z pochwy i na wyniku wyszło, że "wyhodowałam" streptococcus z gr.ser.B; enterococcus sp.; escherichia coli. Co to oznacza? Proszę o pomoc.

Czy to zagraża mi i mojemu dziecku? Jak sobie z tym poradzić? Poza tym na wyniku jest jeszcze podany Antybiogram ( W- wrażliwy, O - oporny, SW słabo wrażliwy) na którym określono : 1 2 3 4 5 penicylina W Erytromycyna W klindamycyna W Aktualnie nie zażywam żadnych leków oprócz **** (preparat witaminowy) i **** 100mg (żelazo) ponieważ ostatnio wyszła u mnie lekka anemia.
Proszę o jak najszybszą odpowiedź i z góry dziękuję!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Pod koniec ciąży standardowo pobieramy wymaz z szyjki macicy, aby sprawdzić, czy nie doszło do zakażenia bakteryjnego, które mogłoby zagrażać dziecku. Tego typu infekcja stwarza ryzyko porodu przedwczesnego (to jednak na szczęście już Pani nie grozi, ponieważ Pani ciąża jest donoszona) oraz,co również bardzo istotne, zakażenia dziecka w okresie okołoporodowym. Wskazane jest więc leczenie już teraz, za pomocą antybiotyków. Szczepy wyhodowane z Pani materiału są wrażliwe na podstawowe antybiotyki (wiemy to z wyniku antybiogramu), tak więc nie powinno być problemu ze zwalczeniem infekcji.
Pozdrawiam serdecznie!