Ciąża bez wytrysku i tabletka 72 godziny po stosunku

Witam, nawiązałem chwilowy kontakty płciowy z dziewczyną, byłem w niej tylko przez chwilę, jakieś 10 sekund, nie doszło do wytrysku. Jednak około godzinę wcześniej miałem wytrysk. Penis wydawał się suchy. Czytałem o płynie w którym mogą znajdować się śladowe ilości plemników. Jakie są szanse, że dziewczyna zostanie zapłodniona ? Podczas stosunku była ona 2 dzień po owulacji, a był już wieczór. Kolejna sprawa jest taka, że moja dziewczyna zażyła tabletką "72 po", przepisaną przez specjalistę, jakieś 35 godzin po stosunku. Czy mogła zajść w ciąże? Jakie są szanse? Lekarz mówił że teoretycznie wszystko powinno być okej, jednak chce zasięgnąć Państwa opinii. Kolejne pytanie brzmi czy bóle brzucha mogą wskazywać pozytywne działanie tabletki ? Bóle brzucha nie pojawiają się tak szybko w przypadku ciąży? (1 dzień po zażyciu tabletki) i teoretycznie, czy przedwczesne krwawienie świadczy o działaniu tabletki. Oczekuję na odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Zajście w ciążę przez prejakutal jest jak najbardziej możliwe. Dodatkowo ryzyko wzrasta ponieważ był to czas dni płodnych.
Tabletka przyjęta po stosunku nie chroni w 100% przed ciążą. Zdarzają się przypadki ciąż pomimo zastosowania tego leku. Prawdopoddobieństwo ciąży jest bardzo małe ale nie równe zeru.
Dolegliwości bólowe brzucha oraz dodatkowe krwawienia są działaniami niepożądanymi leku. Ale nie świadczą o jego skuteczności. Dolegliwości bólowe brzucha pojawiające się w tak krótkim czasie po stosunku nie sa objawem ciąży.
Pozdrawiam