Ciąża czy anemia?

Witam, mam 23 lata i od około 2 lat stosuję tabletki antykoncepcyjne. Od samego początku stosuje ten sam rodzaj tabletek N*** i do tej pory nie było problemu. Jednak w drugim tygodniu brania tabletek nabawiłam się jakiegoś zatrucia i miałam dość ostrą biegunkę przez dwa dni, zazwyczaj rano. Wydawało mi się, że wszystko jest w porządku, gdyż tabletki łykam o 21.30, więc z reguły nie miałam biegunek w ciągu 4 godzin po. Cztery dni po ustąpieniu objawów zatrucia współżyłam z chłopakiem. Problem zaczął się 4 dni przed skończeniem opakowania tabletek. Zaczęły występować plamienia, które trwają już około 6 dni i nie wiem, co to oznacza. Prawidłowo mój okres powinien wystąpić dopiero jutro. Czy może to oznaczać, że jestem w ciąży? A może to jest oznaka anemii, ponieważ miałam dość stresujący ostatni miesiąc i jadłam co popadnie. Proszę o radę, co robić? Słomka

Redakcja abcZdrowie

Witam.
1. Biegunka nie powinna mieć wpływu na wcześniejsze wystąpienie plamień  z dwóch powodów:
- wystąpiła w 2 tygodniu (czyli najbezpieczniejszym czasie)
- ewentualne niewchłonięcie tabletki miało miejsce ładnych kilka dni przed plamieniem
2. Plamienia w trakcie stosowania antykoncepcji doustnej mogą wystąpić. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać, proponuję wizytę u ginekologa.
3. Anemia nie powoduje wystąpienia krwawień (chociaż może z nich wynikać).