Ciąża czy objawy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, około miesiąc temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne (24+4). Jednak w ostatnim dniu miesiączki wywołanej 4 tabletkami placebo pieściłam się z chłopakiem. Co prawda nie wchodził we mnie, jednak dotykał penisem wejścia do pochwy. Od jakiegoś czasu pojawiły się u mnie objawy, co do których nie jestem pewna czy są spowodowane odstawieniem tabletek czy możliwością ciąży. Wśród tych objawów mogę wymienić: tycie, wrażliwe sutki (jednak nie bolące), bardziej niż zazwyczaj zaciśnięte mięśnie macicy, poprawę cery. Nie czuję natomiast zmęczenia (wręcz przeciwnie) ani nadmiernego apetytu, również nie dokuczają mi mdłości. Czy mam się obawiać zajścia w ciążę czy czekać na miesiączkę, która powinna pojawić się za 4 dni?

Pytanie zadane 29-11-2011r. o 14:46
lek. Aneta Zwierzchowska porady udziela lek. Aneta Zwierzchowska

lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.

Porada eksperta

Witam!

Pani objawy nie są raczej spowodowane ciążą. Są one bardzo niespecyficzne, mogą się wiązać ze zmianami hormonalnymi po odstawieniu tabletek. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, może Pani wykonać już teraz test ciążowy, ale z Pani opisu wynika, że ryzyko zapłodnienia w wyniku zbliżenia było zaniedbywane. Nie powinna się Pani również spodziewać, że miesiączki od razu będą teraz regularne. Organizm może potrzebować kilku miesięcy, by odzyskać równowagę hormonalną. Przez ten okres krwawienia mogą pojawiać się w nierównych odstępach. Potem wszystko powinno się unormować.

Pozdrawiam serdecznie!

Artykuły na ten temat:
Porozmawiaj o tym na Forum Seks »
Komentarze
Wyloguj

Porady ekspertów

Wymioty po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam! W ostatnim opakowaniu przy 23 tabletce wymiotowałam, więc stwierdziłam, że 24 nie wezmę...

lek. Anna Syrkiewicz Porady udziela lek. Anna Syrkiewicz lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
Pomylenie tygodnia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Co się dzieje w przypadku pominięcia przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych w ostatnim tygodniu...

lek. Anna Syrkiewicz Porady udziela lek. Anna Syrkiewicz lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
Zmiany w piersi - czy mogą być groźne?

Witam, mam 23 lata i od roku zażywam tabletki antykoncepcyjne, w związku z tym moja dr ginekolog...

lek. Magdalena Kowalska Porady udziela lek. Magdalena Kowalska lekarz w Klinice Neurologii i Epileptologii w Szpitalu im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie.
Zwymiotowanie pierwszej tabletki po przerwie

Witam, mam następujący problem. Po 7-dniowej przerwie wzięłam tabletkę antykoncepcyjną o stałej...

lek. Anna Syrkiewicz Porady udziela lek. Anna Syrkiewicz lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
Plamienie jako pierwszy dzień krwawienia

Witam! Mam 17 lat, lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. Zwykle miesiączka rozpoczyna...

lek. Karol Kaziród-Wolski Porady udziela lek. Karol Kaziród-Wolski lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.
Wymioty i dodatkowa tabletka antykoncepcyjna

Witam! Biorę tabletki Jasmin. Dziś jest 20 dzień bieżącego opakowania. Tabletki zażywam o stałej...

lek. Karol Kaziród-Wolski Porady udziela lek. Karol Kaziród-Wolski lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.
pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij