Ciąża czy skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych?

Zażywam tabletki antykoncepcyjne już 4 miesiące. Na początku Y*****, a później Q*****. 02.01.11 kochałam się z moim chłopakiem. Pekła nam guma w środku (mój chłopak mówi, że szybko się zorientował, co jest, i wyszedł, ale obawiam się, że coś we mnie jednak zostało. Na 2 dzień sprawdziłam w kalkulatorze dni płodnych ze to był 1 dnień płodny (tylko że moja pochwa była sucha i nie miałam dużo śluzu jak zawsze przy dniach płodnych. Tabletki przyjmuję regularnie, nie pominęłam, nie zwymiotowałam itd . 5 dni przed tym zdarzeniem zmieniłam tabletki. Okres dostałam w planowany dzień 19 stycznia (był trochę krótszy i skąpy z 6 dni na 3). Po jakimś czasie zachorowałam, dostałam antybiotyk i przy tym dostałam infekcji, zapalenia pochwy (miałam bolącą i piekącą pochwę powiększone i opuchnięte warki sromowe, minęło po 3-4 dniach, 3-4 tyg od stosunku). Bolą mnie piersi, mam lekko takie bardziej wypełnione. Bolą mnie i swędzą bardzo sutki, nie zawsze, ale często. Wcześniej zauważyłam, że przytyłam jakieś 1,5kg. Boję się strasznie, że to ciąża :( Przedwczoraj robiłam test ciążowy wyszedł negatywnie. Strasznie się stresuje. Mam stany załamania i depresji. Płacze, gdy ktoś na mnie krzyczy itd . Proszę mi powiedzieć, czy to jest ciąża, czy mogę ja wykluczyć i są to skutki uboczne tabletek? Dodam, że to się zaczęło dziać po przyjęciu 2 opakowania tabletek Q***** (gdy zażywałam 1 opakowanie nie było problemu).

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Wynik testu ciążowego, ze względu na czas jego wykonania możemy uznać za wiarygodny. Przy takim założeniu ciążę możemy wykluczyć.
Opisywane przez Panią dolegliwości wskazują na nałożenie się dwóch problemów. Pierwszy to nowy preparat antykoncepcyjny, który często daje działania niepożądane podobne do występujących u Pani. Druga sprawa to infekcja. Stan zapalny pochwy oprócz nieprzyjemnych doznań wywołuje wiele zaburzeń w okolicach intymnych.
Sugerowałabym poobserwować się do końca obecnego cyklu. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią, myślę że trzeba będzie zastanowić się nad ponowną zmianą preparatu.
Pozdrawiam.