Ciąża i plamienia. Co to może być?

Witam. Jestem w piątym tygodniu ciąży. Boli mnie jajnik i brzuch, przy tym mam ciemno-jasne plamienia. Co to moze być?
Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam. Niewielkie pobolewania w podbrzuszu są we wczesnej ciąży normą. Dopóki nie są to silne, skurczowe bóle, którym towarzyszy żywoczerwone krwawienie z dróg rodnych, może Pani być spokojna. Ból wywołany jest powiększaniem się ciężarnej macicy oraz jej przekrwieniem. Mierne plamienie również nie powinno niepokoić, jeśli jest ono w kolorze brązowym i nie przechodzi w intensywne krwawienie. Pozdrawiam serdecznie!