Ciąża i prawdopodobieństwo bliźniaków

Witam.Bylam u ginekolog wczoraj potwierdzila ciaze 7 tydz 4 dzien.Ale oprocz tego widac rowniez 2 pecherzyki.Czy jest mozliwe aby doszlo do zaplodnienia pozniej niz 1 gdzie jest juz serduszko?Mozna mowic tu o blizniakach?
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Nie ma możliwości zapłodnienia "później niż 1" tj. jeśli dochodzi do owulacji w dwóch jajnikach to dzieje się to jednoczasowo. Powstaje ciąza bliźniacza dwujajowa.
W Pani przypadku nie jestem w stanie określić o jaką ciążę chodzi, gdyż opis jest bardzo niejednoznaczny.

Aby pojawiło się serduszko to musi byc widoczne tzw pole
płodowe.Pani pisze o drugim pęcherzyku nie wspominając o
zawiązku płodu.Zjawisko braku pola płodowego w pęcherzyku ciążowym określane jest jako puste jajo płodowe.