Ciąża i tabletki

Mam pytanie, chcę zajść w ciążę ale biorę tabletki. Kiedy mogę zacząć starać się o dziecko po odstawieniu tabletek? Ile czasu musi minąć? Czy do tego czasu musiałabym używać prezerwatywy żeby nie zajść za wcześnie po tabletkach i uszkodzić płód? Bo podobno słyszałam, że jak odstawie tabletki muszę czekać pół roku co najmniej, jakbym zaszła wcześniej płód mógłby być uszkodzony. Proszę o szybką odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

nie wykazano w badaniach działań niepożądanych na płód antykoncepcji doustnej stosowanej przed zapłodnieniem. Zaleca się jednak zastosowanie 2-3 cykli przerwy celem uzupełnienia niedoborów mineralnych i suplementacji kwasu foliowego.

Pozdrawiam serdecznie!