Ciąża mimo prezerwatywy

13 dnia od pierwszego dnia okresu uprawiałam sex z moim partnerem. Użyliśmy prezerwatywy, jednak po stosunku zauważyłam plamę na pościeli- plamę spermy. Gumka była cała, więc nie wiem co się stało. Warto wspomnieć, że jeszcze przed stosunkiem, partner raz włożył mi penisa, nawet nie do końca. Prosze o szybką pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę istnieje zawsze, gdy doszło do stosunku seksualnego. Przy współżyciu bez zabezpieczenia, w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) stanowi ok. 25-30%. Szansa ciąży mimo stosowania antykoncepcji określa indeks Pearla, z którym warto się zapoznać.

Proszę poczekać do terminu miesiączki i wykonać test ciążowy z krwi lub moczu. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, zarodek może się nie zagnieździć, a nawet jeśli się zagnieździ, to w terminie miesiączki może dojść do poronienia.

http://parenting.pl/portal/test-ciazowy-1

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl