Ciąża, okres! Pomocy!

Cześć mam 18 lat.
Robiłam to z chłopakiem, znaczy tylko go pocieraliśmy (nie raz, nigdy nie doszło do wytrysku w czasie pocierania). Nie wsadzaliśmy i nic w tym stylu. Teraz miałam dostać okres, mam bóle brzucha, które wskazują na to, że przyjdzie, ale mnie boli, a okresu nie widać.

Co myślicie, mogłam zajść w ciążę? Dodam, że bolą mnie jajniki od jakiego czasu, znaczy od czasu do czasu kują tak lekko. Co mam zrobić? Trochę się boję. Co mi doradzicie?? Proszę o szybką odpowiedź, błagam...

18 LAT ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Niestety mało jest precyzyjnych wiadomości w Pani opisie, ale postaram się odpowiedzieć. Jeżeli nie doszło do penetracji, ani do wytrysku zajście w ciąże jest niemożliwe.
Opóźnienie miesiączki może być spowodowane chociażby stresem z zaistniałej sytuacji. Bóle podbrzusza mogą być zapowiedzią miesiączki, ale jeżeli się nie pojawi, a bóle podbrzusza i jajników będą się utrzymywać proponuję kontakt z lekarzem.  Ból w okolicy jajników może towarzyszyć owulacji.

Nie można mieć też pewności, czy to są bóle akurat jajników, dlatego w razie utrzymujących się dolegliwości proponują kontakt z lekarzem. Nie musi być to koniecznie ginekolog, można zacząć od lekarza pierwszego kontaktu by zbadał palpacyjnie jamę brzuszną i zebrał dokładniejszy wywiad o charakterze bólu.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o objawach ciąży.