Ciąża, pierwszy raz

Witam! pod koniec czerwca przeżyłam swój pierwszy raz, kochaliśmy się z moim chłopakiem kilka razy od tego. Ani razu nie pękła prezerwatywa, ani nic nie przeciekło, wiem to, ponieważ jestem bardzo ostrożna i dokładna i zawsze po stosunku wszystko dokładnie sprawdzałam. Okres powinnam dostać 16.07, mam nieregularną miesiączkę, ale i tak się denerwuję, nie mam tego okresu i boję się, że jestem w ciąży.. Chciałam jeszcze dodać, że od ponad tygodnia stosuję dietę, w której zmieniłam całkowicie moje nawyki żywieniowe, czy to może wpłynąć na to, że nie dostaję miesiączki? proszę pilnie o odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Zajście w ciążę przy takich środkach ostrożności jest bardzo mało prawdopodobne, ale nie można tego wykluczyć. Dieta mogła spowodować opóźnienie miesiączki, podobnie jak stres związany z myślą o ewentualnej ciąży. Powinna Pani wykonać test ciążowy, który po terminie spodziewanej miesiączki jest wiarygodny.
Polecamy artykuł Pierwszy raz a ciąża.