Ciąża po łyżeczkowaniu

Witam.05.12 grudnia poronilam, łyżeczkowanie.23.12-ponowny zabieg łyżeczkowania ( resztki po 1wszym).Po tym zabiegu (10go dnia) doszlo do doslownie chwilowego kontaktu plciowego (po wprowadzeniu penisa do pochwy poczulam pieczenie,wiec zrezygnowalismy,gdyz w tej syt.stosunek z prezerwatywa bylby tym bardziej nieprzyjemny).Minelo 7 dni,od kilku czuje wilgoc w pochwie,pobolewa brzuch,kregoslup.Wczoraj(2 tyg po zabiegu) robilam bhcg=8,8.CZy jest to zw jeszcze z lyzeczkow.,czy moge byc w ciazy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik beta hCG najprawdopodobniej wynika jeszcze z pozostałości po ciąży. Oczywiście nie mogę jednoznacznie i obiektywnie wykluczyć iż nie doszło do ponownego zapłodnienia jednak jest to mało prawdopodobne.