Ciąża pomimo okresu czy to skutki tabletki "72 po"?

Witam, moja dziewczyna dostała okres 5 dni po spodziewanym terminie, chcę podkreślić, że około 2 tyg. wcześniej zażyła tabletkę 72 po (podczas dni płodnych). Wtedy nie doszło do wytrysku, a tabletka została zażyta 35 godzin po stosunku. Niedawno dostała lekko opóźnionego okresu, który trwał 5-6 dni. Miał on normalny przebieg, piszę to ze względu, że czytałem na forum, że może być bolesny po zażyciu tabletki. W dniu spodziewanego okresu wykonała ona test ciążowy (10 dni po stosunku) wyszedł negatywnie. Moje pytanie jest następujące: Czy pomimo tego okresu, moja dziewczyna może być w ciąży? Czy po zażyciu tej tabletki jej cykl może być rozregulowany? Czy te krwawienie mogło nie być miesiączką tylko krwawieniem wywołanym zażyciem tabletki? Czekam na odpowiedź i dziękuję z góry.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Skuteczność antykoncepcji awaryjnej jest bardzo wysoka jeśli tabletka "po" zostanie przyjęta w ciągu 72h i jest tym większa im wcześniej to nastąpi. W opisanej sytuacji biorąc pod uwagę wykonanie testu ciążowego można wykluczyć możliwość ciąży.
Opóźnienie miesiączki mogło być spowodowane przyjęciem tabletki, ale prawdopodobnie było to krwawienie miesiączkowe.
Cykl powinien wrócić do normy w ciągu kilku miesięcy, jeśli wcześniej cykle były regularne.

Redakcja abcZdrowie.pl