Ciąża pozamaciczna - czy test ją wykryje?

Mam pytanie - czy ciążę pozamaciczną może wykryć test ciążowy?

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Test ciążowy opiera się na oznaczaniu podwyższonego stężenia hormonu beta-HCG w moczu. Hormon ten jest wydzielany, gdy w organizmiea zagnieżdża się zarodek, niezależnie gdzie. Dlatego też, test ciążowy może wykryć ciążę pozamaciczną, którą ginekolog rozpoznaje po zbadaniu poziomu hormonu we krwi oraz USG ginekologicznego. Rozpoznanie to stawia się przy podwyższonym beta-HCG bez oznak ciąży w jamie macicy.

Pozdrawiam.