Ciąża pozamaciczna i wzrost betaHCG

Witam. Od tygodnia leze w szpitalu, okazalo sie ze mam ciaze pozamaciczna. Podali mi metotreksat w kroplowce, w dniu podania bhcg ponad 3 tys, dwa dni pozniej 7 tys. Co jest nietak. Dlaczego lek, ktory mial zachamowac wzrost nie zrobil tego. Pomocy.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Skuteczność metody, o której Pani wspomina to 97%. W przypadku 3 kobiet na 100 poddających się zabiegowi poronienie nie następuje lub jest częściowe. W takim przypadku konieczne jest dokończenie zabiegu przy użyciu metody próżniowej (odessanie zawartości macicy). Zainicjowane przy użyciu środków farmakologicznych poronienie musi zostać doprowadzone do końca, gdyż podawane substancje mogą spowodować wady rozwojowe płodu.