Ciąża pozamaciczna po stosowaniu Duphastonu

Witam mam takie pytanie rok temu w styczniu przeszlam ciaze pozamaciczna,mieszkam w holandi,w tym roku w serpniu pojechalam do pl,i tam poszlam do lekarza dostalam tabletki duphaston poniewarz moje jajeczka byly za male,4 pazdziernika mialam ostatnia miesiaczke test pozytywny,zadz do lekarz do Pl,i kazal mi isc sie zbadac ale tu moga mnie przyjac dopiero 2 grudnia bo powiedzieli ze to za wczesnie,czy znow moge miec ciaze pozamaciczna dzisiaj dostalam plamien ciemnych jak bym sie czyscila

Renata GrzechociĹska

Witam.
Jednym z czynników ryzyka ciąży pozamacicznej, jest przebycie jej w przeszłości. U niektórych kobiet występują krwawienia na początku ciąży, jednak u Pani jest ryzyko wystąpienia kolejnej ciąży pozamacicznej, należy ją wykluczyć. Prosze udać się do ginekologa.
Pozdrawiam