Ciąża w czasie okresu - czy jest to możliwe?

Drugiego dnia okresu miałam stosunek ze swoim narzeczonym. Nie doszło do wytrysku. Czy duże jest prawdopodobieństwo ciąży? W poprzednim miesiącu zdarzyła się sytuacja po której musiałam wziąć tabletkę 72h po. Czy to mogło mi rozregulować cykl i spowodować owulacje w czasie okresu? Zdaje sobie sprawę, że minimalne prawdopodobieństwo zawsze istnieje, ale chodzi mi o obiektywną ocenę sytuacji...

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Tabletki po stosunku mogą powodować krwawienia śródcykliczne oraz przejściowe zaburzenia miesiączkowania. Trudno określić czy to krwawienie było miesiączką czy też krwawieniem śródcyklicznym. Jeżeli krwawienie było w terminie miesiączki to prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest bardzo małe.
Po około 10-14 dniach od stosunku proponuję wykonanie testu ciążowego.
Pozdrawiam