Ciemna wydzielina z pochwy

Witam, mam mały problem. Otóż zauważyłam, że po stosunku z mojej pochwy wydziela się bardzo ciemny śluz, jest prawie czarny. Nie dzieje się to bezpośrednio po stosunku, ale tak dzień po. W lipcu skończę 19 lat i od ponad dwóch lat zażywam tabletki antykoncpecyjne, ale nigdy wcześniej coś takiego się nie działo, dopiero od pewnego czasu, nie współżyję ostatnio regularnie z moim chłopakiem, ale za każdym razem po to się pojawia. Czy ma to coś wspólnego z tym, że mam nadżerkę? Moja ginekolog powiedziała mi, że dopiero po ciąży się nią zajmie, a ja nie wiem co robić, a nie chcę od razu iść na wizytę, bo jest to dla mnie koszmar i stresuję się na samą myśl. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli wizyta u lekarza stanowi dla Pani tak duże obciążenie psychiczne, to może warto pomyśleć o zmianie ginekologa na takiego, z którym łatwiej będzie się Pani porozumieć? To bardzo przykre, że tak ciężko przeżywa Pani wizyty.

Plamienie ciemnobrązową krwią jak najbardziej może być spowodowane nadżerką. Nie można tego jednak stwierdzić z całą pewnością bez badania. Inne możliwe przyczyny tego typu plamienia z dróg rodnych to np. infekcja, mięśniaki macicy, polip szyjki macicy lub endometrium (błony śluzowej macicy). Wizyta u lekarza powinna wyjaśnić, z jakiego typu problemem mamy do czynienia.

Pozdrawiam serdecznie!