Ciemna wydzielina z pochwy - co to oznacza?

Od tygodnia zażywam tabletki antykoncepcyjne (po raz pierwszy). Zażyłam je, tak jak zlecił ginekolog, w pierwszy dzień miesiączki, jednak po jej zakończeniu zauważyłam wydzielający się ciemnobrązowy śluz z pochwy. Czy ma to jakieś powiązanie z tabletkami? Jeśli tak, co to może oznaczać? Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą mieć charakter krwawienia śródcyklicznego. W przypadku pierwszego opakowania preparatu antykoncepcyjnego dopuszcza się występowanie krwawienia śródcyklicznego, jest to związane z adaptacją organizmu. Zazwyczaj nie ma powodów do obaw, gdyż powinno zaniknąć w ciągu 2-3 cykli. Jeśli krwawienie nie ustąpi, wówczas należy skonsultować problem z ginekologiem.