Ciemna żyła na penisie, masturbacja i problemy ze wzwodem

Witam serdecznie! Mam 21 lat. Od dwóch trzech dni mam problem ze wzwodem. Chodzi o to, że zawsze mój penis był 100% sprawny. Zawsze jeśli chciałem mieć wzwód i się z masturbować to wystarczyło, że chwilę pomyślałem o jakieś erotycznej rzeczy i już mi stawał, i to na dość długi czas. Muszę przyznać, że dość często się masturbuję i nigdy nie miałem problemów ze wzwodem. Jednak dwa dni temu, gdy się obudziłem, zauważyłem że mój penis wygląda troszeczkę inaczej - a dokładniej mowa o tym, że jedna żyła na moim penisie zrobiła się znacznie ciemniejsza. Tak jakby była sina. Pomyślałem sobie - aha, musiałem w złej pozycji spać i pewnie przygniotłem sobie penisa. Pomyślałem sobie, że pewnie to jakiś taki podłużny siniak. Od jąder do czubka penisa mam taką jakby ciemną kreskę, która wydaje mi się ciemnym siniakiem, albo że to jest właśnie żyła. Pomyślałem sobie, że albo właśnie przygniotłem sobie penis podczas snu, albo że też się przeziębił, bo ostatnio zrobiło się zimno, a chodziłem w dość niezbyt ciepłych spodniach.

I teraz problem jest taki, że od dwóch dni nie mogę zrobić wzwodu. Za każdym razem jak myślę o erotycznych rzeczach czy nawet specjalnie włączę jakieś erotyczne zdjęcie - nie mam wzwodu. Bardzo mnie to zaniepokoiło, ponieważ jak wspominałem, zawsze wystarczała mi minuta i już byłem gotów do akcji. A teraz specjalnie stoję w łazience nawet i pół godziny i myślę o erotyzmach i nic. Nie mogę się masturbować. Jedynie pociesza mnie fakt, że mam nadal rankami wzwód. Wczoraj i dziś rano jak się obudziłem mój penis jest w stanie wzwodu i staje, ale tylko rankami. Natomiast w dzień lub w nocy jak się kładę spać i chce wymusić na nim zwód - nic - nie chce mi stanąć. Jedynie rankiem jak się budzę mi stoi. Więc stwierdziłem, że nie jest źle i pewnie jest to u mnie stan przejściowy, że pewnie go przeziębiłem albo przygniotłem. Ale jednak ta ciemna kreska czy ciemna żyła od jąder do czubka mnie niepokoi. I stąd moje pytanie - czy powinienem się niepokoić na poważnie. Bo jeśli do weekendu to ten stan mi nie przejdzie, wówczas zamierzam udać się do lekarza. Dziękuje uprzejmie z góry za każdą poradę.

Witam serdecznie!
Zaburzenia wzwodu u młodych mężczyzn najczęściej ma podłoże psychogenne. Jeżeli wyklucza Pan wystąpienie czynnika stresogennego, to można zastanowić się nad inną, organiczną lub czynnościową przyczyną problemu. To jednak nie jest możliwe via internet. Jak słusznie Pan zauważył, wizyta u gabinecie specjalistycznym będzie najlepszym rozwiązaniem. Ze swojej strony mogę jedynie powiedzieć, iż opisywana kreska najprawdopodobniej nie jest niczym niepokojącym. W okresie dojrzewania dochodzi do hiperpigmentacji okolic płciowych. U kobiet objawia się to zaciemnieniem warg sromowych, u mężczyzn pojawieniem się ciemnej linii wzdłuż prącia po jego dolnej stronie. Chciałam jeszcze wspomnieć, iż częsta masturbacja może doprowadzić do zaburzeń wzwodu w przyszłości. Do czasu wizyty u lekarza warto byłoby zrezygnować z częstego zaspokajania się, a w czasie próby osiągnięcia wzwodu być w miarę możliwości rozluźnionym. Mężczyźni, którzy usilnie chcą osiągnąć pełen wzwód, często mają z tym problemy. Zwykle wystarcza odpoczynek i relaks, by na nowo móc się cieszyć pełną erekcją.
Pozdrawiam!