Ciemne upławy podczas leczenia hormonalnego

Witam. Od 3 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne, które zostały mi przepisane po operacji (zmiana cystyczna jajnika lewego - endometrioza). Tabletki te biorę nieprzerwanie od 3 miesięcy, a kilka dni temu pojawiły się ciemne upławy. Dodam, że jestem trochę zaziębiona i mam kaszel. Poza tym odczuwam lekkie kłucie po stronie operowanej. Czy to coś poważnego? Czy może jest to wynik zaziębienia bądź skutek uboczny tabletek? Co mam robić? Proszę o pomoc!

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej przez pierwsze 3-4 miesiące mogą występować plamienia. Nie jest to nic niepokojącego - powinno samo ustąpić z czasem. Jednak u Pani plamienia pojawiły się po 3 miesiącach stosowania pigułek - to raczej nietypowe. Mogą być związane z przeziębieniem (choć to raczej wątpliwe), jednak ze względu na Pani wcześniejszą chorobę, warto wybrać się do lekarza. Plamienia mogą być związane także z innymi schorzeniami, np. nadżerką, infekcją dróg rodnych.

Pozdrawiam!