Ciemnobrązowa wydzielina zamiast okresu

Witam, mam 23 lata i jestem dziewica. Od jakiegoś czasu mam dziwne krwawienie miesiączkowe. Pojawia się  ono w tym samym czasie w którym powinna pojawić się miesiączka i towarzysza im takie same bóle jak miesiączkowe. W pierwszym dniu pojawia się  normalna krew jednak później przechodzi w brązowa, czasem nawet ciemnobrązową podbarwioną krwią wydzielinę, zauważam w niej również nitki jakby błony. Samo krwawienie jest bardzo krótkie, trwa 1 dzień a potem już tylko ta wydzielina przez jakieś 2, 3 dni i koniec okresu. Mam dość nieregularne miesiączki, cykl wynosi 34 dni. Martwi mnie ta skąpa miesiączka i czy to w ogóle jest miesiączka, proszę o poradę

Witam serdecznie!
Występowanie brązowej wydzieliny zamiast właściwego krwawienia powinno być skonsultowane z ginekologiem. Jest wiele przyczyn takiego stanu, od zaburzeń hormonalnych po endometriozę. Niestety bez badania ginekologicznego nie można postawić właściwej diagnozy. Ze względu na zmianę charakteru miesiączki kilka miesięcy temu warto umówić się na wizytę w stosunkowo niedługim czasie. Widać bowiem, że proces jest przewlekły i nie wymaga dalszej obserwacji.

Jeżeli będzie to Pani pierwsza wizyta u ginekologa, proszę wspomnieć o tym fakcie na samym początku wizyty. Lekarz tak poprowadzi badanie, by nie czuła się Pani skrępowana.
Pozdrawiam.