Ciemnobrązowe plamienie przez 6 dni

Witam,
od 6- dni mam ciemno- brązowe plamienie, a od dwóch dni kuje mnie w lewy jajnik. Ogółem brzuch mam taki wzdęty. 23- stycznia powinnam dostać miesiączkę, ale plamienie nadal sie utrzymuje.
Czy to coś poważnego?
Proszę o odpowiedź.

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Niestety mało jest informacji - nie podała Pani wieku, nie wiem, czy jest możliwość np. bycia w ciąży. Może to być wynik np. plamień zamiast okresu. Dlatego proponuję udanie się do ginekologa, który po dokładnym wywiadzie i zbadaniu Pani (ewentualnie po badaniu usg przezpochwowym) będzie mógł wykluczyć przyczyny organiczne plamień np. nadżerka, polip lub zleci badania hormonalne (np. stężenie prolaktyny i progesteronu we krwi).

Nie oznacza to, że dzieje się coś poważnego, dlatego nie ma powodu do zmartwień, ale stan taki należy wyjaśnić.

Tutaj znajdzie pani artykuł o fizjologii cyklu miesiączkowego.

Serdecznie pozdrawiam!