Cienie pod oczami

Mam pytanie jakie można zrobić badania żeby dowiedzieć się czy przyczyną cieni pod oczami jest jakaś choroba?
ponad rok temu

Witaj,
Cienie, podkrążone oczy mogą być spoeodoane kilkoma czynnikami:
- anemia (niedobór żelaza, witaminy B12, białka) - badanie krwi - morfologia + powyższe stęzenia,
- niewsypanie, zmęczenie, stres,
- pasożyty - glista ludzka, lamblie - badanie kału,
- problemy z naczyniami - tutaj wskazane są preparat z rutyną i witaminą C np. rutinoscorbin, rutinacea.
Przeanalizuj powyższe czynniki, dopasuj te, które mogą Ciebie dotyczyć, wykonaj badanie krwi oraz kału.
Zmień dietę, jedz więcej warzyw i owoców oraz wyspiaj się, spaceruj po świeżym powietrzu.
Pozdrawiam,
Aneta Kosciołek