Cierpnie mi prawa noga, mam bóle krzyża

Jestem w 19 tygodniu ciąży. Od kilku dni miewam problemy z prawą nogą, to znaczy jeżeli leżę lub siedzę i się nie przemęczam, to nie ma żadnego problemu. Ale gdy wyjdę do sklepu, chcę się przejść na miasto czy gdziekolwiek, zaczyna boleć w okolicy krzyża i prawe udo do kolana drętwieje. Nie mam czucia w ogóle, jakby nie przepływała w ogóle krew. Czy to coś poważnego czy może zagrozić dziecku? Ja wytrzymam, mam wizytę za 5 dni u lekarza, ale czy powinnam zwlekać? Proszę o pomoc i jak najszybszą odpowiedź na maila lub tutaj, myszka44108@wp.pl. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Niestety, bez osobistego badania nie można mieć pewności, ale z Pani opisu wynika raczej, że jest to ból związany z bólem korzeniowym. Jeżeli chodzi o zaburzenia naczyniowe w ciąży, najczęściej jest to zespół żyły głównej dolnej - ale jest on charakterystyczny dla bardziej zaawansowanej ciąży i wystęuje przede wszystkim przy leżeniu na prawym boku.

Proszę postarać się unikać do czasu wizyty u lekarza sytuacji prowokujących dolegliwości. Natomiast jeżeli dolegliwości będą się nasilać lub gdy pojawią się inne niepokojące objawy, wtedy proszę zgłosić się na izbę przyjęć do szpitala.