Cierpnięcie środkowego palca i ból palców w nocy

Witam , od około tygodnia cierpł mi środkowy palec prawej ręki takie tylko móweczki , od dwuch dni doszedł ból który budzi mnie w nocy i cierpną już 4 palce , lekka opuchlizna , to samo dotycza prawej stopy od dziś , mija po godzinie ale palec u ręki nadal czuję .

Jeżeli drętwienia dotyczą tylko palców ręki prawdopodobnie są objawem zespołu kanału nadgarstka. W przypadku podobnych objawów w stopie należy podejrzewać polineuropatie