Ciężkie zaburzenia odżywiania

Witam, jestem osobą po ciężkich zaburzeniach odżywiania. Zaczeło się to 2 lata temu. Najpierw ograniczenie jedzenia do granic możliwości, następnie obżarstwo ze skutkiem wywoływania wymiotów. Okres zniknął podczas choroby bulimicznej trwającej ok 2 miesiące.. Zaczeły wypadać garściami włosy Lecze się od 5 miesięcy jednak czuje nadal, że jest coś nie tak. Przepisano mi tabletki antykoncepcyjneLesinelle i owszem okres jest ale taki byle jaki. Włosy wypadają nadal i nie wiem ujuż co robić.

Witam! Zachęcam do dalszych wizyt u lekarza w celu omówienia problemu. Polecam również wybrać się do psychologa, ponieważ opisany przez Panią problem jest poważny. Uprzedzam, że regeneracja organizmu po wcześniejszych sposobach żywienia może potrwać dość długo. Warto, aby była prowadzona w odpowiedni sposób. Po więcej porad żywieniowych zapraszam na www.diet-coching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Anoreksja i bulimia są bardzo ciężkimi chorobami a całe podłoże jest w psychice. Okres został u Pani wywołany sztucznie a wypadające włosy to skutek wyniszczenia organizmu.
w tym momencie musi się Pani skupić na odbudowie organizmu dzięki odpowiedniemu odżywianiu.
To co mogę Pani zalecić to JEŚĆ I JESZCZE RAZ JEŚĆ I NIE OBAWIAĆ SIĘ, ŻE PANI PRZYTYJE!! Jeżeli dostarczy Pani wszystkich składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu zacznie on po pewnym czasie normalnie funkcjonować, odrobi straty i przestaną wypadać włosy a okres powróci

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam, wymaga Pani systematycznej opieki lekarskiej w celu wyrównania niedoborów (objawy sama Pani podaje) oraz systematycznej opieki dietetycznej przez co najmniej kilka miesięcy.

Proponuję na początku analizę sposobu żywienia i składu ciała.
Zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl.
Serdecznie pozdrawiam.