Ciężko mi się podnienić i nie czuję penisa w czasie stosunku. Czy to wina masturbacji?

Witam, mam 23 lata. Uprawiałem seks z partnerką, ciężko było mi się podniecić, jak się podnieciłem, włożyłem do pochwy, to penis zrobił się slaby i miękki i nie czułem penisa w środku mam mały wzwód, tak około 12cm, no i penis 12 cm, około 13 cm. Często robiłem masturbację od wieku 13 lat i przestałem się masturbować, w tym roku już 3 miesiące się nie masturbuję. Chciałem spytać, czy to doprowadziło do impotencji? Jeszcze wspomnę, że nie czuję górnego członka, tzn. czuję, ale tak słabo, wzwodu nie czuję i tej skórki na penisie, a wzwód całego penisa to już w ogóle. Czy to wina masturbacji, silnych bodźców, duszenia? Może to powodować jakieś choroby lub zakażenia? Proszę o szybką poradę, bo nie wiem, co robić. Pozdrawiam
23 LAT ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie, długotrwała masturbacja może "przyzwyczaić" członka do odczuwania silnych bodźców, przez co stosunek z kobietą może wydawać się mniej atrakcyjny i skutkować utratą erekcji. Warto jednak udać się do urologa w celu przebadania się i ewentualnego wykluczenia innych przyczyn tego stanu.