Ciśnienie mierzone w okolicy kostki a zakrzepica żył głębokich

Czy zwiększone ciśnienie mierzone w okolicy kostki 165/106 przy ciśnieniu 107/77 mierzone na ręce w tym samym czasie, oznacza zakrzepicę żył głębokich. W momencie mierzenia ciśnienia występował ból łydki w okolicy tylnej, pojawiający się drugi dzień z rzędu.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W celu wykrycia zakrzepicy konieczne jest wykonanie badań obrazowych. Proszę zatem udać się do lekarza.