Co jest powodem wcześniejszego okresu po odstawieniu antykoncepcji?

Zakończyłam w piątek branie tabletek, 6 dni przed ich zakończeniem (czwartek). Powinnam dostać miesiączkę w poniedziałek, jednak po odłożeniu dostałam ją w środę. Czy to oznacza coś? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Krwawienie z odstawienia może pojawić w dowolnym dniu po przyjęciu ostatniej ze stosowanych tabletek. Tym bardziej jeśli zaprzestanie stosowania tabletek antykoncepcyjnych nastąpiło na innej tabletce niż zazwyczaj.
Po zaprzestaniu stosowania antykoncepcji hormonalnej najbliższe następujące krwawienie jest krwawieniem z odstawienia, natomiast następne pojawiające się krwawienie jest naturalnym krwawieniem miesiączkowym.
Gdyby pojawiły się inne objawy w związku z odstawieniem antykoncepcji hormonalnej proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl