Co jest powodem wypadania włosów u 14-latka?

Zauważyłam ostatnio wzmożone wypadanie włosów u mojego 14-letniego syna. Ma on zbilansowaną i zróżnicowaną dietę, nigdy nie miał też kłopotów zdrowotnych. Czy może to być powód do niepokoju? Jakie mogą być tego przyczyny?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W normalnych warunkach wypada do 100 włosów dziennie. Dopiero po kilku tygodniach wypadania większej ilości włosów można mówić o łysieniu. Bez możliwości badania lekarskiego, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie da się określić czy mamy do czynienia z chorobą. Zachęcam do wizyty u dermatologa, nie jest konieczne skierowanie.

Wskazane jest również wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych w ramach podstawowej opieki medycznej (w tym morfologii oraz TSH).

Pozdrawiam