Co jest powodem występowania dziwnych krostek i suchej skóry?

Już od bardzo długiego czasu zmagam się z pewnym problemem. Mianowicie mam problem ze skórą. Na rękach występują dziwne krostki o kolorze czerwonym, dodatkowo na skórze ud oraz na rękach (za łokciami i na łokciach) mam bardzo sucha skórę. Wygląda to dość dziwnie, ponieważ to wygląda jak bym była cała w jakiś plamkach, a gdy zaczynam je drapać to odchodzi skóra i zostają rany. Jestem cała w strupkach i nie wiem co mam robić. Byłam już u wielu lekarzy. Jedni mówili, że jest to alergia, natomiast jedna pani doktor stwierdziła, że jest to związane z powikłaniami po anginie ropnej. Moja skóra na nogach była fioletowa, do tego odchodziły mi te małe płaty skóry. Już nie wiem co robić. Natłuszczam skórę a to nadal jest. Bardzo proszę o pomoc. Dodam, że mam 17 lat i bardzo się tego wstydzę.

Witam serdecznie!

Opis zmian może sugerować wyprysk kontaktowy. Jednak bez możliwości badania, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie ma możliwości aby postawić rozpoznanie.
Oprócz zastosowanego leczenia konieczna jest diagnostyka przyczyny pojawienia się zmian, czyli wykonanie testów alergicznych w kierunku wykrycia alergenu. Często przyczyną zmian są alergie na stopy metali, kosmetyki, produkty budowlane.
Konieczna jest ponowna wizyta u dermatologa oraz alergologa.

Pozdrawiam