Co jest przyczyną kołatania serca u nastolatki?

Mam 16lat. Ból głowy /stwierdzona migrena/ i wczoraj lekarz stwierdził kołatanie serca. Dlaczego w moim wieku mam kołatanie? Wcześniej miałam badanie i lekarz stwierdził, że nie mogę stać, bo spada mi ciśnienie w pozycji stojącej. Mam zwolnienie z wf.

Witam serdecznie.
Uczucie przyspieszonego bicia serca wymaga wykonania badań w kierunku chorób układu sercowo-naczyniowego. Należy wykonać badania z krwi (morfologię krwi, elektrolity, TSH) oraz EKG.
Przyczyną dolegliwości może być również stres, nerwowe sytuacje. Na podstawie wyników wykonanych badań możliwe będzie postawienie diagnozy. Jeśli nie, konieczne będzie pogłębienie diagnostyki. Być może wskazana będzie konsultacja kardiologiczna.
Pozdrawiam