Co jest przyczyną krwawienia z cewki po stosunku?

Mam 37 lat, w ostatnim czasie po stosunku następowało u mnie krwawienie z cewki moczowej. Trwa to około 2 godzin - krew pomału się sączy. Przy oddawaniu moczu czuję lekkie pieczenie, krew przestaje jakby na chwilę „lecieć”, coś jakby się wypłukało, a później trochę jeszcze się sączy. Czasami widoczne są przy oddawaniu moczy tak jakby skrzepy. Proszę o poradę

37 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,
powinien Pan niezwłocznie zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który powinien wystawić skierowanie do odpowiedniego specjalisty. Krwawienia z układu moczowo-płciowego mogą mieć poważne konsekwencje i nie należy ich lekceważyć.

Przyczyn może być bardzo wiele. Krwawienia są najczęściej oznaką problemów z prostatą, pęcherzem bądź nerkami. Faza silnego podniecenia, która występuje podczas stosunku może być czynnikiem wywołującym objaw.